Blog kategorie
Promocje
Grecka oliwa z oliwek 0,2% BIO/Organic 1 L. + mydło oliwkowe GRATIS
Grecka oliwa z oliwek 0,2% BIO/Organic 1 L. + mydło oliwkowe GRATIS

91,50 zł

Cena regularna: 96,50 zł

Najniższa cena: 88,00 zł
szt.
BIAŁA TARTUFATA sos z Chorwackiej białej Trufli 80 g.
BIAŁA TARTUFATA sos z Chorwackiej białej Trufli 80 g.

50,50 zł

Cena regularna: 55,00 zł

Najniższa cena: 52,00 zł
szt.

Czym są POLIFENOLE i jakie są ich zalety w oliwie z oliwek ?

Lekko pikantny, gorzki posmak w gardle zwykle towarzyszy wysokiej jakości oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia. To uczucie wynika z rodzaju przeciwutleniaczy zwanych polifenolami.

Polifenole to rodzaj przeciwutleniaczy spotykanych w oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia. Podobnie jak inne przeciwutleniacze, polifenole zwalczają stres oksydacyjny i choroby związane z chorobami serca, wysokim ciśnieniem krwi i cholesterolem oraz niektórymi rodzajami raka.

Polifenole mają właściwości przeciwstarzeniowe, a także mają silne właściwości przeciwzapalne. Ostatnie badania wykazały, że oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia zawiera specyficzny związek fenolowy o nazwie oleocanthal, który działa podobnie do substancji ibuprofenu w organizmie. Pokazuje to potencjał oliwy z oliwek w zmniejszaniu ryzyka udaru mózgu. Uważa się, że dwie łyżki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia dziennie wystarczą, aby zapewnić działanie przeciwzapalne.

Istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do wskaźników zawartości polifenoli w oliwie z oliwek. Oliwki z wczesnego zbioru (niedojrzałe) zazwyczaj zawierają więcej polifenoli niż oliwki z późnego zbioru (dojrzałe). Również im starsza oliwa z oliwek tym mniej polifenoli będzie z powodu utleniania. Wreszcie ważna jest jakość samej oliwy z oliwek, im bardziej jest ona rafinowana, tym mniej zawiera fenoli.

Badania przeprowadzone w ramach programu PREDIMED wykazały, że u osób z wysokim poziomem polifenoli ryzyko zachorowania na nadciśnienie zmniejsza się o 36%. I że dieta zawierająca duże ilości tych związków może być kluczowym sojusznikiem w zapobieganiu i leczeniu nadciśnienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl