Hiszpańska oliwa - Organic 5 Generations 0,5 L.

Dostępność: Oczekiwana dostawa
Cena: 55,00 zł 55.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Oliwa Hiszpańska Organiczna z linii 5 GENERATIONS jest dumą i jedną z najlepszych oliw z firmy Garcia de la Cruz, jest wykwintnym olejem, pachnącym intensywnie aromatem  migdałów i zielonej trawy. Średnia intensywność, w której odtwarzane są aromaty roślinne, a zwłaszcza migdałowe z lekką goryczką i średnio ostrym finiszem.

Oliwa 5 GENERATIONS jest to najwyższej jakości organiczna oliwa z pierwszego tłoczenia, kupaż czterech odmian oliwek Cornicabra, Picual, Arbequino i Hojiblanca. Ta wielowariantowa oliwa produkowana jest z selekcjonowanych owoców stuletnich drzew oliwnych García de la Cruz, jest jedną z najbardziej reprezentatywnych oliw tej firmy. Połączenie tradycji 5 pokoleń rodziny Garcia na etykietach butelek dodaje elegancji i harmonii.

Ta oliwa prosto z Toledo jest idealna do gazpacho i salmorejo. Wzmacnia smak warzyw gotowanych na parze, skorupiaków i białych ryb, sałatek, tostów, ryżu i makaronu.

Skosztuj jednych z najlepszych ekologicznych oliw z oliwek, jakie wyprodukowała Hiszpania. Bogata w polifenole oliwa wytwarzana jest z młodych oliwek. Piękny wzór ciemnej butelki ozdobionej zdjęciami rodziny Garcia nie tylko ładnie wygląda w kuchni ale jednocześnie chroni oliwę przed światłem i ciepłem, co pozwala zachować jej smak. Butelka jest wyposażona w dziobek ułatwiający nalewanie.

WIĘCEJ NIŻ ORGANICZNA - ta hiszpańska ekologiczna oliwa posiada certyfikat ekologiczny, ale to nie wszystko. Oznaczenie SIQEV gwarantuje konsumentowi, że każdy pojemnik lub butelka z tą etykietą ma najwyższy poziom jakości oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Tylko nieliczne oliwy posiadają tę etykietę przyznawaną po kontrolach przez organizacje non-profit które mają prawo jej nadawania tym samym weryfikując i zaświadczając obiecaną jakość.

CZYSTA - Problem z niektórymi oliwami z oliwek polega na tym, że są one tworzone z kombinacji oliwy i innych olejów (olejów roślinnych lub z nasion) lub rozcieńczane wodą. Ta oliwa jest Extra Virgin co oznacza że zawiera jedynie sok z oliwek a kwasowość nie przekracza 0,8 %! Nasze oliwki są tłoczone na zimno, co oznacza, że otrzymujesz całą zdrową dobroć najczystszej, najlepszej jakości oliwy z oliwek.

Garcia de la Cruz - Organic z linii PRIMER ACEITE 500 ml.

  • minimalny termin przydatności do spożycia czerwiec 2024
  • produkowana w Hiszpanii w prowincji Toledo
  • bardzo niska kwasowość > 0,5 %
  • najlepiej spożywać bez podgrzewania
  • tłoczona na zimno

Oliwę należy przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu. W warunkach chłodniczych oliwa może zmętnieć, lecz nie traci swoich wartości odżywczych, w temp. pokojowej powraca do pierwotnej klarowności.

Więcej informacji i ciekawostek oraz przepisów znajduje się na naszym Blogu

Pięć pokoleń rodziny Garcia sadzi i pielęgnuje swoje drzewa oliwne od niepamiętnych czasów, a od 1872 roku poświęca się dbaniu o jakość otrzymywanej z nich oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. García de la Cruz ma swoje gaje oliwne położone u podnóża Montes de Toledo. Ta osobliwa lokalizacja zapewnia szczególnie optymalne warunki klimatyczne, które w połączeniu z właściwościami gleby pozwalają na uzyskanie oliwy doskonałej jakości. Cornicabra, Picual, Arbequina i Hojiblanca to najbardziej reprezentatywne odmiany firmowych gajów oliwnych. Rolnictwo ekologiczne stanowi większość produkcji. Oliwki dojrzewają w powietrzu wolnym od pestycydów i herbicydów. Ponadto Garcia de la Cruz  zobowiązuje się do minimalnej uprawy, która pozwala na zachowanie flory i fauny gleby.

Stosowane są  najbardziej zaawansowane techniki uprawy, takie jak fertygacja i monitorowane nawadnianie kroplowe. Wszystkie gaje oliwne są otoczone kompleksową opieką przez cały rok. Doświadczony zespół terenowy wykonuje niezbędne zadania dla doskonałej pielęgnacji drzewka oliwnego: odpowiedzialne przycinanie dostosowane do potrzeb każdego drzewa po zbiorze; minimalna uprawa gleby; wiosną zwraca się szczególną uwagę na szkodniki, zapobiegając im produktami ekologicznymi, które dostarczają dobroczynnych substancji do dojrzewania. W sierpniu eliminowane są pędy rosnące u stóp drzewa oliwnego, które utrudniają wzrost, osłabiając dolistną część drzewa. Następnie prowadzi się ciągłe monitorowanie gajów oliwnych w celu obserwacji ewolucji owoców,

Obecnie  García de la Cruz jest obecna na 5 kontynentach, docierając do ponad 40 krajów.  Firma posiada najważniejsze certyfikaty na poziomie międzynarodowym (IFS, BRC , JASS), które gwarantują jakość oliwy w świecie żywności.

Dane techniczne

Kraj pochodzenia Hiszpania
Opakowanie Szklane
Kwasowość 0,5 %
Pojemność 500 ml.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl